
Tone Tellevik Dahl
Administrerende direktør
•
Næringspolitikk, myndighetskontakt, media
Arrangement
Bosco Verticale ligger i bydelen Porta Nuova. Over 800 trær og 20 000 planter dekker to boligskyskrapere. Plantene renser luften, reduserer støy og gir hjem til fugler og insekter.
Vi inviterer til tre uforglemmelige dager med faglig påfyll, nettverksbygging og inspirasjon.
Bli med på en eksklusiv studietur til Milano og Torino, to av Europas mest dynamiske byer innen eiendomsutvikling, arkitektur og byfornyelse
På denne turen dykker vi ned i innovative prosjekter som transformerer gamle industriområder til levende byrom, utforsker nyskapende kultur- og næringsklynger og får innsikt i hvordan fremtidsrettede konsepter gir nytt liv til historiske bymiljøer.
Erling Fossen er vår reiseleder og vår faglige guide i Italia er Giacomo Biraghi.
Opplev fremtidens byutvikling på nært hold
🔹BASE & MUDEC – Opplev hvordan Milano forener kultur, kreativitet og byutvikling i noen av byens mest spennende transformasjonsprosjekter. BASE er et banebrytende senter for kunst og innovasjon, mens MUDEC kombinerer arkitektonisk mesterverk med global kulturforståelse.
🔹Cascina Cuccagna – Et eksempel på hvordan historiske bygninger kan revitaliseres og gjøres til samlingspunkter for lokalsamfunnet. Denne1700-talls gården er i dag et levende økosystem for bærekraftige initiativer, design og gastronomi.
🔹MIND Milano Innovation District – En modell for fremtidens byutvikling. MIND er en enorm innovasjonsbydel hvor forskning, helse, utdanning og næringsliv skaper en ny urban identitet.
🔹OGR, Nuvola Lavazza & Renzo Piano – I Torino utforsker vi OGR (Officine Grandi Riparazioni), en tidligere jernbaneverksted-hall som nå er et av Europas mest spennende kultur- og innovasjonssentre. Vi besøker også Nuvola Lavazza, et imponerende bærekrafts- og innovasjonsprosjekt drevet av Lavazza-konsernet, før vi tar turen opp i Renzo Pianos bærekraftige høyhus.
🔹Dorado Torino & vinopplevelse – Vi får innsikt i hvordan unike konsepter og nøye kuraterte byrom skaper nye verdier for næringseiendommer. Kvelden avsluttes med en eksklusiv vinsmaking, hvor vi nyter smaker fra Piemonte, en av Italias mest anerkjente vinregioner.
🔹Byvandring i Torino – Avslutningsdagen byr på en inspirerende byvandring med unike innblikk i byens skjulte perler før vi setter kursen hjemover.
🔸Lær av Europas ledende eiendoms- og byutviklingsprosjekter
🔸Få unike perspektiver på innovasjon og transformasjon i urbane miljøer
🔸Nettverk med bransjekolleger i en inspirerende setting
🔸Opplev kultur, arkitektur og gastronomi i verdensklasse
Italia viser vei i hvordan historie, design og bærekraft kan forenes i fremtidens byutvikling. Er du klar for å bli inspirert?
Meld deg på nå – dette vil du ikke gå glipp av! 🚀🏙️🍷
Det er mulighet for 22 deltagere på denne turen, og plassene fylles opp fortløpende når vi mottar påmeldinger (første mann til mølla-prinsippet). Venteliste opprettes ved fulltegning.
14:00: Oppmøte på hotellet
15:00-19:00: Faglig program i Milano
21:00: Middag
09:00: Faglig program Milano
13:00: Tog til Torino (lunsj on the go)
15:00: Faglig program Torino
18:00: Vinsmaking
21:00: Middag
08:30: Faglig program Torino
11:00: Avslutning/avreise flyplass
Tvillingbyene Milano og Torino er særlig kjent for vintersport (Torino arrangerte Vinter-OL i 2006, mens Milano skal arrangere neste Vinter-OL), vin og industri. Fordi Milano ble bombet i stykker av britiske RAF under 2. verdenskrig, finnes det en rekke kjente modernistlandemerker – f.eks. skyskraperen Torre Verlasca – som nå er rehabilitert og oppgradert. Torino var det samlede Italias første hovedstad, og var også hovedsete for all italiensk bilproduksjon. Etter at bilproduksjonen flyttet ut, har byen funnet nye måter å revitalisere seg på ved å satse på teknologi, kultur og bærekraftig byutvikling.
Tone Tellevik Dahl
Administrerende direktør
•
Næringspolitikk, myndighetskontakt, media
21. januar 2025
•
kl. 18:00 til 00:00
4. februar, 25. februar og 18. mars
•
kl. 9.00-16.00
4. februar 2025
•
kl. 18:00 til 21:00
5. februar
•
kl. 11.00-13.00
27. februar
•
kl. 18.00-20.00
18. mars
•
kl. 9.00-16.00
19. mars
•
kl. 16-18 med etterfølgende middag
26. mars
•
kl. 10.00-16.00
7. april
•
Kl. 10.00-11.00
23.-24. april, 14.-15. mai og 4.-5. juni
•
kl. 9.00-16.00
27. mai
•
kl. 10.00-15.00
12. juni
•
kl. 9.00-15.00
10
.
April 2025
3
.
April 2025
26
.
March 2025
26
.
March 2025